+48 605 090 817
·
[email protected]
·
Pon - Pt 09:00-17:00
Marcel Migała
Poznajmy się

Kilka słów o mnie

Jestem adwokatem od lat związanym z Wrocławiem. Tutaj właśnie odbyłem studia stacjonarne prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Następnie odbyłem aplikację adwokacką przy Izbie Adwokackiej we Wrocławiu. W 2018 r. zostałem wpisany na listę adwokatów i rozpocząłem pracę jako adwokat. 

Zdobyte doświadczenie postanowiłem wykorzystać w prowadzeniu indywidualnej kancelarii adwokackiej. Specjalizuję się w prowadzeniu spraw z szeroko rozumianej dziedziny prawa cywilnego, rodzinnego i gospodarczego. Powierzone przez Was sprawy wykonuję jako adwokat sądowy, ale również jako Wasz powiernik i doradca biznesowy.  

W wolnych chwilach piszę artykuły popularnonaukowe z zakresu prawa. Z niektórymi z moich artykułów możecie zapoznać się w poniższych linkach:
https://www.rp.pl/
https://firmyrodzinne.pl/
https://agrodoradca24.pl/
Aktualnie prowadzę własny blog prawniczy w celu podzielenia się z Wami zgromadzoną wiedzą i doświadczeniem.

Parę faktów z mojego życia prywatnego. Pochodzę z Kalisza, najstarszego miasta w Polsce. Interesuję się historią i piłką nożną. Cenię sobie klasyczną elegancję, modernistyczną architekturę i niemiecką motoryzację. Wolny czas najchętniej spędzam aktywnie na basenie lub jeżdżąc na rowerze. Lubię czytać książki, szczególnie te autorstwa Leopolda Tyrmanda. Jestem miłośnikiem Sopotu i Warszawy. 

Zapraszam do współpracy, adw. Marcel Migała

Dlaczego warto ze mną współpracować?

Poznaj kancelarię

Świadcząc usługi prawne nakierowany jestem na skuteczną pomoc dla drugiego człowieka. Sprawy Dla Waszego dobra prowadzę bez ulegania emocjom zniekształcającym obiektywny osąd. Jednocześnie zawsze z empatią wysłuchuję Waszych uwag i przemyśleń. Pomagam wam, a nie oceniam Was. Rozumiem Wasze skrępowanie i trudną sytuację życiową jaka zmusiła Was do dochodzenia lub obrony swoich praw przed sądem. Dbam o przyjazną atmosferę w trakcie spotkań w kancelarii. Zwracam się do Was zrozumiałem językiem w celu zapewnienia swobodnej komunikacji. Wspólnie ustalamy plan działania w sprawie.

Z procesem sądowym nieodzownie łączy się obowiązek ponoszenia kosztów sądowych. Dlatego też na ile sprawa pozwala dążę do polubownego zakończenia sporu. Nie dążę do generowania sporu sądowego w celu uzyskania wyższego honorarium. Z wyprzedzeniem uprzedzam Was o kosztach sądowych oraz stawkach mojego wynagrodzenia w celu zapewnienia przejrzystości.

Wychodzę z założenia, że lepiej przyjąć mniej spraw i dobrze je poprowadzić niż gonić za pieniądzem i później nie móc sprostać wielu wyzwaniom na raz. Zlecenia wykonuję indywidualnie bez wysługiwania się innymi prawnikami. W pracy wykorzystuję nowe technologie ułatwiające komunikację i przesyłanie danych. Analizując Wasze sprawy nie przedstawiam mglistych nadziei tylko rzeczowo omawiam sprawę i wskazuję na szanse powodzenia. Mam już spore doświadczenie, a zarazem dalej jestem otwarty na nowe wyzwania. Uważam się za osobę ambitną i wytrwale realizującą swoje powołanie zawodowe. Kieruje się zasadą „wykonaj wszystko co jest możliwe do zrobienia w danej sprawie, tak abyś później nie mógł sobie nic zarzucić”.

Jestem adwokatem młodego pokolenia na miarę współczesnych wyzwań.